Yangın, ev ve iş yerlerinde en çok korkulan durumların başında gelir. Öyle ki zaman zaman ev ve iş yerlerinin tamamen bu şekilde yok olması dahi söz konusu olabilir. Aynı zamanda yangından önce haber alınması da mümkün olmadığından dolayı son derece tehlikelidir. Bu nedenle en ciddi önlemlerin alınması icap eder. Ancak her ne kadar önlem alınır ise alınsın bu afetten kaçılması da bazı durumlarda mümkün olamıyor. Her ne kadar sabotaj ve benzeri durumlar söz konusu olmasa dahi en ufak bir kıvılcım ya da gaz kaçağından dolayı dahi bu gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu nedenle yangın alarmı kurulması şarttır. Yangına erken zamanda müdahale edilmesi, en azından daha fazla büyümesinin engellenmesi mümkün hale gelecektir.

Yangına Karşı Önlemler Ne İşe Yarar?

Yangına karşı alınabilecek en makbul önlemlerden bir tanesi yangın alarmıdır. Ancak bu yangın alarmlarının neye göre seçilebileceği de merak konusudur. İlk olarak bu alarmın bir merkezi sistem tarafından denetlenmesi ve takip edilmesi icap eder. Herhangi bir olumsuz durum ya da beklenmedik vaziyet söz konusu olduğu zaman ilk olarak mülk sahibi ile iletişime geçilmesi gerekecektir. Bu iletişimin sebebi ise yanlış anlaşılma ve benzeri durumların bertaraf edilmesi olacaktır.

Mülk Sahibinin Uzakta Olduğu Durumlar

Zaman zaman mülk sahibinin mahalde olmadığı durumlarda da yangın ve benzeri durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlar da en büyük yangın tehlikelerinden bir tanesi olarak tanımlanır. Ne de olsa ne herhangi bir şekilde müdahale edebilecek ne de herhangi bir şekilde bu olaya müdahale etmesi adına birilerinin yönlendirilmesi mümkün olacaktır. Oysa merkezi sistem vasıtası ile kontrol edilen bir yangın alarmı sistemi söz konusu olduğu zaman her daim mül sahibi mahalde olmasa dahi yangına müdahale edilmesine yönelik itfaiye ekiplerinin olay yerine sevk edilmesi mümkün olacaktır. Bu sayede yangın büyümeden ve en azından çevre yapılara sıçramadan rahat bir şekilde sonlandırılabilecektir.

Yangın Alarmı Hizmeti Sunan Firmalar Neye Göre Seçilebilir?

Yangın alarmlarının neye göre seçileceği de ev ve iş yeri sahiplerinin kafasını karıştıran unsurların başında gelir. Ancak esasında çok da fazla düşünülmesini zorunlu kılan bir husus söz konusu değildir. Bu durumda her şeyden evvel deneyim sahibi olan firmalardan yana tercih kullanılması icap edecektir. Ne de olsa deneyim sahibi olan yangın alarmı firmalarında yedi gün yirmi dört saat boyunca anlık takip söz konusu olacaktır. Beklenmeyen herhangi bir durum olması ya da mülk sahibinden habersiz bir sinyal alınması durumunda olay yerine anında ekipler sevk edilecek ancak bunun hemen öncesinde mülk sahibi ile bir yanlış anlaşılma durumuna karşı irtibata geçilecektir. Mülk sahibi her nerede olur ise olsun Siber Güvenlik ekibi kendisine ulaşacaktır.

Bilinmeyen Alanlarda Yangın Tehlikesi

Yangın konusundaki en büyük çekincelerden bir diğeri ise çok büyük evlerde ve büyük iş yerlerinde yangınların herhangi bir kimsenin bulunmadığı bir alanda çıkmasıdır. Bu bağlamda söz misali depolarda ya da kullanılmayan, boş olan bir odada yangın söz konusu olabilir. Ancak Siber Güvenlik tarafından bu ev ya da iş yerinin her yerine yangın dedektörleri kurulacak olduğunda herhangi bir sıkıntı söz konusu olmadan bu dedektörler anında olumsuz durumu tespit edebilecek ve anında firmaya sinyal gidecektir. Elbette anında mülk sahibi ile iletişim kurulması da bu şekilde mümkün olabilecektir. Bu sayede gözden uzak yerlerdeki yangın yerlerinin de tehlike altında olması önlenebilecektir. Yanın dedektörlerine neden ihtiyaç var? sorusunun cevapları da kısaca bu şekilde olmalıdır.

Yangın Alarmlarının Hangi Sistemler ile Desteklenmesi Mümkün Olabilir?

Yangın alarmlarının elbette belirli sistemler ile de desteklenmesi icap edecektir. Bu sistemlerden bir tanesi de yine Siber Güvenlik tarafından sunulan güvenlik kamerası hizmetidir. Buna ek olarak alarm sistemleri de İskenderun’un bu öncü firması tarafından sunulan eşsiz hizmetlerden bir diğeridir. İşte tüm bunlar bir araya geldiği zaman ev ve iş yerlerinin güvenliği Siber Güvenlik tarafından tam olarak sağlanmış olacaktır. Aynı zamanda tüm bu hizmetlerin en makul fiyatlı olanları her daim Siber Güvenlik’te bulunacaktır.

Ara
Haritada Gör