Serbest piyasa ekonomisi gelişmeye başladıktan sonra, televizyon yayıncılığında da özelleştirmeler başlamıştır. Bu aşamada çok sayıda özel televizyon kanalı kurulmaya başladıktan sonra yeni çıkan kanalları izleyebilmek için yeni bir anten sistemine ihtiyaç duyulmaya başlamıştır. Teknoloji sayesinde televizyon yayınları uydudan yapılmakta ve yayınları alabilmek için çanak anten sistemi kullanmak zorunlu hale gelmiştir. Binaların durumuna göre kimi zaman bireysel çanak anten, kimi zamanda merkezi çanak anten sistemleri kullanılmaktadır. Firmamız İskenderun merkezli olarak faaliyet göstermekte ve bu bölgede, her türlü çanak anten, uydu sistemleri, uydu alıcıları ve tüm yedek parçaları satışlarını yapmaktadır.

Çanak Anten Kurulumu

Teknik servislerimiz yayınları en iyi şekilde izleyebilmeniz için binanızın durumuna ve sizlerin talebine göre çanak anten kurulumlarını yapmaktadır. Çanak anten kurulumlarında metal ayaklar kullanılarak antenlerin zemine sağlam bir şekilde montajı yapılır ve hava şartlarından, rüzgardan etkilenmeyecek şekilde sabitlenir. Anten ile uydu alıcı arasına çekilen kablo yayın kesintisi yaşanmaması için sağlam yalıtımlı ve kaliteli ürünlerden seçilir. Çanak anten kurulumu yapıldığında uydu alıca ayarlaması yapılarak tüm kanal listesi güncellenir ve seyretmeye hazır duruma getirilir.

Merkezi Uydu Anteni

Daire sayısı fazla olan binalarda televizyon yayınlarının herkes tarafından daha iyi seyredilebilmesi için merkezi uydu sistemi kurulumunu yapıyoruz. Firmamız tüm uydu çanak anten dekoder yedek parça satışı yapmaktadır. Merkezi uydu sistemlerinde binaya ortak çanak anteni kurulur ve antenden gelen yayın sinyalleri uydu santralinde toplanır. Bu santralden tüm dairelere kablo çekilerek her dairenin girişine kadar televizyon yayın sinyalleri götürülmüş olur. Sizler bu girişlere kablo ile uydu alıcınızı bağlar ve uydu alıcınız üzerinden yayınları takip edersiniz.

Montaj İşlemleri

Uydu anteni işlemlerinde en önemli işlem montajın sağlam yapılmasıdır. Hareketli antenlerin bağlanabilmesi için bağlantı direğinin yere 90 derece dik olarak montajı yapılmalıdır. Antenlerin rüzgar dolaysıyla gevşememesi için yaylı pullar kullanılarak bağlantıların yapılması gerekir. Ayrıca bağlantı yerlerinin krozyona uğramaması için gres tabakası ile kaplanması gereklidir. Antenin montajının yapıldığı yerde su yalıtımına zarar vermemeli ve yağmurlu durumlarda alt kata su sızması önlenmelidir. Montaj işlemlerinde özel yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. Kullanılacak olan anteni seçerken bölgenin coğrafi yapısına uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Uydu Alıcılar

Uydu alıcılar iki grupta değerlendirilmektedir. Standart Definition (SD) standart yayın formatındaki yayınların alınmasını sağlar ve bunlara SD uydu alıcısı denilir. High Definition (HD) yüksek çözünürlük özelliği olan yayınların alınmasını sağlar ve bunlara da HD uydu alıcısı denilir. Uydu alıcıları, uydudan yeryüzüne gönderilen yayın sinyallerini LNB cihazı yardımıyla alır ve uydu alıcısına ulaştırılan sinyalleri işleyerek televizyonda görüntülenmesini sağlayan cihazlardır. İlk zamanlarda analog uydu alıcılar kullanılırken, teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital uydu alıcılar kullanılmaya başlamıştır. Firmamız tüm markalara ait uydu alıcı cihazların satışlarını ve kurulumlarını yapmaktadır.

Yedek Parçalar

Firmamızdan hem çanak anten, hem uydu alıcısı hem de televizyonunuz ile ilgili tüm yedek parçaları temin edebilirsiniz. Çanak anten bağlantı ekipmanları taşınma sırasında ya da anten yerini değiştirme esnasında hasar görebilmektedir. Teknik servislerimiz tüm hasarlı ekipmanları yenisi ile değiştirmektedir. Özellikle uzun kullanım sonrasında anten kabloları deforme olabilmekte ve çeşitli nedenlerden dolayı hasar gördüğü için sinyalleri sağlıklı iletememektedir. Tüm sistem kablo değişimleriniz servislerimiz tarafından yapılmaktadır. Uydu alıcınızın arızalanması ya da bağlantı elemanlarında hasar oluşması durumunda da tüm eksikliklerin giderilmesi, arızaların tamiri ve yedek parça ihtiyaçları firmamız tarafından anında karşılanmaktadır.

Ara
Haritada Gör