Yayın programlaması, televizyon istasyonlarının programlanmasının genellikle belirli bir hedef kitleye yönelik iletimidir. TV sistemleri için birkaç tür vardır. Bunlar: Analog TV, Dijital Uydu TV, Kablo TV, HDTV ve Smart TV’dir. Alternatif olabilecek televizyon türleri ise WEB TV ve İPTV bulunmaktadır.

Analog TV Nedir ve Nasıl Çalışır?

Analog televizyon, uydu iletimi veya yer altı kabloları içermeyen televizyon yayın modlarını ifade eden bir terimdir. Analog TV, görüntü ve ses bilgisini kodlar ve bunları yayın sinyali tarafından iletilen mesajın genlik ve / veya frekans değişimlerinden oluştuğu ve bir VHF veya UHF taşıyıcıya modüle edildiği bir analog sinyal olarak iletir. Analog televizyon resmi, görüntü içeriğinden bağımsız olarak, her seferinde bir sinema filminde olduğu gibi, ekranda birkaç kez çizilir.

Dijital Uydu TV Çalışma Prensibi

Uydu televizyon, iletişim uyduları aracılığıyla iletilen ve uydu çanakları ve alıcı kutuları tarafından alınan televizyon sinyalleridir. Firmamız Hatay İskenderun’da genellikle karasal veya kablo sağlayıcılar tarafından hizmet verilmeyen alanlara geniş bir yelpazede kanallar ve hizmetler götürmektedir.

Uzak mesafeden geçtikten sonra oldukça zayıf olan aşağı bağlanmış uydu sinyali çanağın odak noktasına yansıtan parabolik bir alıcı çanak tarafından toplanır. Sinyalleri toplayan, nispeten zayıf sinyalleri yükselten, uydu TV sinyallerinin iletildiği frekans bloğunu filtreleyen ve L-bandı aralığında daha düşük bir frekans aralığına dönüştüren dalga kılavuzu LNB kullanılmaktadır. Firmamız tarafından takılacak olan uydu alıcısı sinyalleri demodüle eder ve sinyalleri istenen forma dönüştürür ve bazen alıcı, şifresini çözme özelliğini içerir.

Kablo TV’nin Özellikleri

Kablolu Televizyon, FM radyo ve diğer hizmetler için görsel işitsel içeriğin tüketicilere sabit koaksiyel kablolar aracılığıyla dağıtılması, geleneksel radyo yayın anteni sisteminden kaçınılması için yaygın kullanılan bir sistemdir.

Teknik olarak kablo TV, merkezi bir konumda merkezde alınan ve işlenen bir dizi televizyon kanalının, bir optik fiber veya koaksiyel kablolar ve geniş bantlı amplifikatörler ağı aracılığıyla bir topluluk içindeki abonelere dağıtılmasını içerir.

Firmamız tarafından siber güvenlik adına farklı frekansların kullanılması, birçok kanalın her biri için ayrı kablolar olmadan aynı kablo üzerinden dağıtılmasını sağlayabiliriz. Bu sayede TV veya Radyo alıcısı arasından istediğiniz kanalı seçmenize olanak vererek saldırılara karşı korunmuş olursunuz.

HDTV Yayını Kalitesi

HDTV olarak da bilinen yüksek çözünürlüklü televizyon, geleneksel formatlardan (NTSC, SECAM, PAL) daha yüksek çözünürlüğe sahip bir televizyon sistemidir. Televizyonun boyutu ne kadar büyük olursa HD görüntü kalitesindeki iyileşme o kadar artar. Küçük televizyonlarda, görüntü kalitesinde gözle görülür bir gelişme olmayabilir. HDTV ile ilgili her türlü destek ve hizmeti İskenderun firmamızdan alabilirsiniz.

Neden Smart TV Seçmeliyim?

Smart TV’ler standart bir TV’de yapamayacağınız birçok şey yapmanıza izin verir. İnternete erişebilir, oyun oynayabilir, film ve TV yayınlayabilir ve her türlü uygulamayı indirebilirsiniz. Eski TV’yi akıllı TV’ye çevirmeyi düşünüyorsanız ve nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız bizimle irtibat kurarak hizmet alın. Siber güvenlik firması olarak televizyonlarınıza koruyucu filtreler koyarak illegal suçlara karşı tedbir alınmaktadır. Çünkü Smart TV, video akışı, sosyal ağ bağlantısı veya yalnızca webde gezinme gibi çevrimiçi hizmetlere erişmek için internete bağlanan akıllı bir TV’dir. Smart TV akıllı telefonunuz veya tabletiniz gibi evdeki diğer akıllı kitlere bağlanabilir. En popüler akıllı TV özelliği, şüphesiz istek üzerine video hizmetlerine erişebilme yeteneğidir.

Bir akıllı TV’nin sunduğu tüm harika içeriğe erişmek istiyorsanız, ancak yeni bir ürün alma sıkıntısı çekiyorsanız firmamız tarafından TV’nize takılabilecek birkaç küçük akıllı cihaz bulunmaktadır. Bu hizmeti alarak Netflix, Amazon Video gibi uygulamaları kullanarak talep üzerine filmlere ve TV’ye erişmenizi sağlayabiliriz. Başka bir konuda yardıma ihtiyaç duyarsanız, firma uzmanlarımızdan biri ile temasa geçebilirsiniz.

Ara
Haritada Gör