Merkezi Uydu Sistemleri Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Firmamız İskenderun bölgesinde tüm televizyon anten kurulum işlerini başarıyla yapmaktadır. Birden fazla daire bulunan binalarda merkezi uydu anten sistemleri kurularak tüm binaya tek bir çanak anten üzerinden televizyon yayınları aktarılabilmektedir. Bu aynı zamanda binalarda çok sayıda çanak anten kullanımı ve görüntü kirliliğini önlemektedir. Servislerimiz binalara talep edilen yayın türlerine göre bir veya iki adet çanak anten kurmaktadır. Bu antenlerden gelen sinyalleri bir santral merkezinde toplamakta, buradan da binada bulunan tüm dairelere bir kablo ile dağıtmaktadır. Dairelerde oturanlar dairelerinde bulunan sat priz girişine uydu alıcılarını bağlamaları yeterlidir.

Uydu Servisi

Teknolojinin hızlı gelişmesiyle birlikte uydu cihazları ve çanak anten yapılarında da değişiklikler yapılmaktadır. Yeni sistemlerin kurulumlarını firmamızdan talep edebilirsiniz. Teknik servislerimiz, uydu antenlerinin yön ayarlaması, santral merkezinden istenilen yere kablo çekilmesi, uydu alıcısı kanal ayarlamalarının güncellemelerinin yapılması, her türlü arıza ve montaj işlemlerinin yapılması konusunda İskenderun ve çevresine hizmet vermektedir.

Merkezi Uydu Sistemi Ekipmanları

Merkezi uydu sistemleri için kullanılan ekipmanlar arasında, talebe göre uygun çap ve modelde çanak anteni, Lnb, uydu santrali, bağlantı anten kabloları, sat priz çeşitleri yer almaktadır. Ürün seçiminde ürün kalitesine dikkat etmek her zaman önemlidir. Kabloların kalitesi düşük olduğunda yayınların istenilen kalitede alınmasını önleyecektir. Çanak anten uydudan gelen yayın dalgalarını toplar ve Lnb’ye aktarır. Gelen yayınlar Lnb’den kablo ile uydu santraline aktarılır ve buradan tüm binaya dağıtımı yapılır. Merkezi uydu sistemi ile binaya bir defa anten kurulumu yapılır. merkezi uydu santralinden dairelere yapılan bağlantılar sayesinde dairede oturanlar sadece uydu alıcılarını bağlar ve kanal ayarlarını yaparlar.

HD Yayınlar

Teknoloji geliştikçe yapılan televizyon yayınlarının kalitesi de artmıştır. Son yıllarda neredeyse tüm televizyon yayınları HD kalitesinde yapılmaktadır. Sizlerin de evlerinizde televizyonunuzu aynı kalitede izleyebilmeniz için HD çanak anten kullanmanız gerekmektedir. HD çanak antenler tüm hd yayınları rahatlıkla seyretmenizi sağlayacaktır. Teknik servislerimizden çanak antenin hd özellikte olup olmadığını sormalısınız.

Uydu Alıcı Ayarları

Merkezi uydu sistemi kurulduktan sonra yayınları izleyebilmeniz için daire girişinde bulunan sat prizden uydu alıcınıza anten kablosu ile bağlantı yapmanız ve uydu alıcınızı televizyonunuza bağlamanız gerekir. Akıllı televizyon kullanıyorsanız uydu alıcısı dahilidir ve ayrı bir alıcı kullanmanıza gerek yoktur. Ayarlar bölümünden anten ayarlarını yaparak tüm yayınları rahatlıkla alabilir ve izlemeye başlayabilirsiniz.

Merkezi Sistem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmamız İskenderun bölgesinde yapmış olduğu merkezi uydu anten sistemleri kurulumlarında sizleri bilgilendirmektedir. Dikkat etmeniz gereken ayrıntılar şunlardır. Çanak antenin boyasız ve hasar görmemiş olması gerekir. Boyalı ve hasarlı çanak anten kötü hava şartlarında yayınların kalitesinin düşmesine neden olabilecektir. Uydu alıcı cihazınızın full hd olmasına ve televizyonunuzu destekliyor olmasına, bu ürünlerin kaliteli ve garantili olmasına dikkat etmelisiniz. Merkezi sistemlerde kullanılacak kabloların RG6U6 bakır kablo olmasına, lnb bağlantılarının izole edilmesine dikkat etmelisiniz. Teknik servislerimiz sizlere en kaliteli ürünleri sunacak ve tüm ürünlerin özelliklerini ayrı ayrı anlatacaktır. Hd uydu alıcısı alırken, üretici firmanın garantili ürün ve servis sunup sunmadığı, servis ağının olup olmadığı, cihazın kolay kullanım fonksiyonlarına sahip olup olmadığı, sürekli güncellemeye açık olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Kaliteli yayın izleyebilmek için çanak anteninizin ve uydu alıcınızın full hd olması önemlidir. Bizler İskenderun ve çevresine vermiş olduğumuz merkezi uydu sistemleri hizmetlerinde, tüm müşterilerimize en kaliteli ürünleri ve gelişmiş cihazları öneriyoruz.

 

 

Leave a reply

Ara
Haritada Gör