İzinsiz hırsız alarm sistemi (IAS) sensörler ve elektronik bilgi teknolojisi kullanımını algılamak ve yasa dışı giriş veya teşebbüs esnasında alarm sistemi girişi göstermek için bölge de sübjektif risk olarak, acil alarm cihazı tetikleme, kaçırılan, soyulan veya diğer kritik durumda dahil olmakla beraber Domain Alarm mesajları, elektronik sistemler veya alarm mesajları gönderen ağların davranışı, işlenmesi bakım servislerinde farklılık gösterebilir.

Temel Kompozisyon Düzenleme

Genellikle, cihaz parçalarına kayıt, iletim sistemi, işleme, kontrol, yönetim cihazı, ve bir görüntü, ön uçta bulunan ve cihaz tarafından saldırı alarmını destekleyen sistemlerini bakım servisi üstlenmektedir.

Ön uç tespit parçası, göz, burun, kulak, deri ve bu gibi karşılık gelen detektör çeşitli alarm sisteminin haptik kısmı istilasından oluşan çeşitli fiziksel büyüklüklerin sıcaklık, nem, koku ve diğer enerji değişikliklerini algılamak ve belirli bir yasaya göre iletim için uygun bir elektrik sinyaline dönüştürülür.

Operasyon kontrol kısmı, esas olarak bir alarm kontrolörüdür. İzleme merkezi, her bir alt sistem tarafından gönderilen alarm bilgilerinin ve durum bilgilerinin alınması ve işlenmesinden ve işlenen alarm bilgilerinin, izleme komutlarının sırasıyla alarm alma merkezine ve ilgili alt sistemlere gönderilmesinden sorumludur.

Ekipman Bileşimi Düzenleme

Merkezi alarm kontrolörü, görevi çalışma Tipik olarak düzenlenmiş güvenlik personeli, cihaz ile güvenlik alarmı kontrol cihazı işlem görmesi, her bir pozisyon bölgesini izleme merkezi olabilir. Genellikle cihaz bir bilgisayara bağlanır ve her bir alt sistemin çalışma durumunu istediği zaman izleyebilir.

Alarm Kontrolörü:

Genellikle kol, kişi kontrolünü kolaylaştırmak amacıyla, söz konusu kapı birimlerinin iç duvarının civarında monte ve devreden birimi üzerinden sağlanmaktadır. Manyetik anahtar kapılara, balkon kapılarına ve önemli birimlerin pencerelerine monte edilmektedir. Birisi ünitenin kapısını veya penceresini imha ettiğinde, manyetik şalter alarm için bu eylem sinyallerini hemen alarm kontrol cihazına iletecektir.

Cam Kırılma Dedektörü

Özellikle pencere ve cam kapıların yakınında duvarlara veya tavanlara monte edilen çevre koruma için kullanılır. Pencere camı veya balkon kapısı kırıldığında, cam kırılma detektörü kırık camın sinyalini algılar ve alarmı alarm kontrolüne bildirir. Kızılötesi dedektör ve kızılötesi mikrodalga çift dedektörle çalışmaktadır. Koruma bölgesine, biri izinsiz girdiği zaman, kızıl ötesi detektör tarafından tespit edilen sıcaklık, bir insan vücudunun kızılötesi mikrodalga çift hareket vücut sıcaklığı ile ve herhangi bir yasa dışı saldırı belirlemek için saptanmış olan kaçak saldırıyı belirlemek ve algılanan sinyali alarm kontrol cihazına iletilir.

Oluşum Modu Düzenleme

Farklı sinyal iletim modlarına göre, hırsız alarm sistemi oluşumu modu tek tek ayrı modlara bölünmelidir.

Hat sistemi, dedektör ve acil durum alarm cihazı, çok damarlı kablo ile alarm kontrol sistemi arasındaki bire bir hat ile bağlanır. Bus sistemi, dedektör ve acil durum alarm cihazı, alarm adresinden, ilgili adresleme modülü üzerinden bir alarm veri yolu yani özel hat üzerinden bağlanır . Kablosuz sistem, detektörler, ilgili kablosuz alarm cihazı ile iletişim yoluyla, acil alarm konakçı olup, bir bölge de fazla dört acil alarm cihazı bulundurmak gerekir. Ortak ağ, dedektör ve acil durum alarm cihazı, alarm kontrol ana bilgisayarına, yerinde alarm kontrol cihazı ve ağ iletim erişim cihazı aracılığıyla bir genel ağ üzerinden bağlanır. Ortak ağ, kablolu bir ağ veya kablosuz bir ağ olabilir.

Sistem Fonksiyonu Düzenleme

Saldırı alarm sistemi, korunan bir alana yasa dışı olarak girdiğinde alarm veren bir cihazdır ve tehlikeli bir duruma işaret etmek için kullanılır. Hırsız alarmı bakım servisi sistemi, binanın içindeki ve dışındaki önemli yerleri ve alanları kollamak için dedektörler kullanmaktadır. Yasa dışı izinsiz girişleri zamanında tespit edebilir ve yasa dışı bir kişi tespit edildiğinde ilgili personeli derhal uyarılmasına olanak sağlamaktadır. Örneğin, manyetik anahtarlar, cam kırılma alarmları, gibidir. Yabancı istilayı etkili bir şekilde tespit edebilir ve kızılötesi dedektörler binadaki insanların faaliyetlerini algılayabilir. Bir insan hareketi durumunda, müdahalenin zamanı ve yeri zaman içinde kaydedilebilir ve alarm cihazından bir alarm sinyali gönderilebilir.

Sistem Geliştirme Düzenleme

İlk nesil izinsiz giriş alarmları, kapı ve pencerelere monte edilen kırık kapıların çalınmasını engelleyen anahtar tipi alarmlar olmuştur. İkinci nesil hırsız alarmları, iç mekanlara monte edilen cam kırılma alarmları ve titreşimli alarmlar olmuştur. Üçüncü nesil izinsiz giriş alarmları, uzay hareket alarmlarıdır. Örneğin ultrasonik, mikrodalga, pasif kızılötesi alarmlar, gibidir. Bu tür alarmların özellikleri şunlardır, alarmın alanı hareket ettiği sürece alarm verir. Bu hırsız alarm sistemleri alarm dedektörlerinde hızla gelişmiştir.

Ara
Haritada Gör