Güvenlik kameraları, hem caydırıcılık arz etmesi hem de bir mekanda olup biten her şeyi kaydederek delil teşkil etmesi yönünden son derece işlevsel bir güvenlik ekipmanıdır. Gerçekten güvenlik kameralarının bu işlevi sayesinde pek çok konut ve iş yeri verimli bir şekilde korunabilmektedir. Buna ek olarak güvenlik kameralarının çok önemli bu işlevlerinden dolayı bazı noktalara dikkat edilerek satın alınması icap eder. Nihayetinde kamera sistemleri sunmakta olan firmanın ne düzeyde kurumsal ve güvenilir olduğu da hayati önem arz eden bir diğer konudur.

Bu alanda faaliyet göstermekte olan çok sayıda firma bulunmakla birlikte alanında her zaman için en titiz çalışmayı sunan ve hiçbir zaman müşteri memnuniyetinden daha yukarıda bir değer tanımayan Siber Güvenlik her daim en makul ve güvenilir seçenek olacaktır. Ne de olsa bu firma pek çoğunun aksine sunduğu hizmet neticesinde elde edeceği karı ikinci plana iter. Ön planda ise her zaman için müşterilerinin güvende ortamlara sahip olması ve müşterilerin en üst seviyede memnun edilmesi yer alır.

Gece Görüş Özelliği

Güvenlik kameralarının en çok aktif olması gereken zamanlar esasında gece saatleridir. Geceden ziyade bu noktada güneşin batışından sonraki vakti ifade etmek çok daha makul olacaktır. Gerçekten gece görüş özelliği bulunan kameralar her zaman için çok daha yüksek caydırıcılık arz eder ve her zaman için çok daha üstün bir güvenlik anlayışı sunar.

Bunun yanı sıra gece görüş özelliği bulunan kameralar ilgili meskeni yedi günün yirmi dört saati kontrol altında tutulmasını gece gündüz demeden her anının kayıt altında bulundurulmasını da sağlar. Nihayetinden gece görüş özelliği bulunan kameralar sayesinde karanlık iç mekanların da güvenliği emin ellerde olacaktır. En azından bu iç mekanlarda olup bitenler rahatlıkla takip edilebilecektir. İskenderun ve çevresinde en kaliteli gece görüş özelliği sunan kameralar da Siber Güvenlik firması tarafından müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

Kaliteli Bir Kayıt Sistemi

Kayıt sisteminin kalitesi, daha ziyade kayıt sistemi bir kameranın temel taşıdır. Ne de olsa kamera sistemlerinin kurulumu için güvenlik firmaları ile varılan anlaşmanın temelinde de olup biten her türlü görüntüyü kayıt altına almak yatar. Şayet kalitesiz bir kayıt sisteminden istifade edilmiş ise ya da kayıt sistemi yeteri kadar istikrarlı çalışmıyor ise güvenlik kamerası sistemlerine yapılan yatırım bütünüyle boşa gitmiş sayılacaktır.

Görüntü Kalitesini Etkileyen Unsurlar

Bir kameranın en önemli hususlarından bir tanesi görüntü kalitesi olmakla birlikte görüntü kalitesi her zaman için kameranın çözünürlüğünden kaynaklanan bir durum değildir. Çözünürlüğe ek olarak kabloların ve görüntü taşıyıcıların kalitesi de görüntü üzerinde ciddi değişimler meydana getirebilecektir. İşte bir kameradan en yüksek verimi alabilmek için de muhakkak Siber Güvenlik gibi üstün kalitede malzemeler ile çalışmayı kendisine ilke edinmiş bir firma ile anlaşma sağlanmalıdır.

Kamera Lensi ve Görüntü Taşıyıcı

Kameranın lensi ve görüntü taşıyıcısı en önemli unsurlar arasında yer alır. Bundan dolayı kameranın kurulacağı ortama uygun lensin ve görüntü taşıyıcının tercih edilmesi icap eder. Bunun yanı sıra güvenlik kamerasının ne şekilde ve hangi açılar ile monte edildiği de güvenlik firması tarafından etraflı bir şekilde düşünülmüş, tasarlanmış olmalıdır. Hayati öneme sahip tekbir noktanın gözden kaçırılması dahi tüm kamera sisteminin hiçbir anlamı kalmaması ile aynı anlama gelebilir. Hal böyle oluna da bu kamera sisteminin muhakkak ki alanında uzman bir firma tarafından belirlenmiş doğru açıları ile monte edilmesi ve kameralarda ortama uygun lens kullanılması gerekir.

Kullanılacak Olan Kablonun Çeşidi

Kablo çeşidi de kamera sistemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli noktadır. Şöyle ki, güvenlik kameralarında kısa mesafeli ve uzun mesafeli görüntü taşıyıcı olmak üzere iki ayrı görüntü taşıyıcı kablo yer alır. İşte bu kabloların da ihtiyaç duyulan özelliğe göre tercih edilmesi icap eder. Ne de olsa iki kablonun da özellikler farklıdır ve yanlış kablo seçimi görüntü kalitesinin düşmesine neden olacaktır.

Leave a reply

Ara
Haritada Gör