Günümüzde artık birçok ev ve iş yerlerin de doğal gaz sistemleri kullanılmaktadır. Doğal gaz sistemleri en temiz ve uygun ısınma yöntemleri olması sebebiyle oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Doğalgaz sistemlerinin tek bir problemi bulunmaktadır. Bu problem ise sistemin kaçak yapması durumunda doğal gazın kokusuz olması sebebiyle oldukça tehlikeli olmaktadır. Bu sebeple doğal gaz içerisine koku yapacak sülfür gazı karıştırılsa da doğal gaz sızıntıları birçokları tarafından fark edilmeden birçok risk oluşturmaktadır. Aynı zamanda evde bulunulmadığı anlarda kaçak olması halinde doğal gaz büyük tehlikeler oluşturmaktadır.

Gaz kaçağı Algılama Sistemi Nedir?

Gaz Kaçağı algılama sistemleri gaz algılama sensörleri ile kontrol panelinden oluşan entegre bir sistemdir. Bu sistem öncelikle kaçak olması durumunda algılayarak kontrol paneline bunu bildirmektedir. Kontrol paneli kritik durumu oluşması halinde sistem uyarı vererek sesli ve ışıklı alarm vermektedir. Bu alarmlar duruma göre alarmı kuran firmaya bildirilebileceği gibi anında ilgili yerlere de iletilerek olaya müdahale edilebilmektedir. Aynı zamanda sistem otomatik olarak ev sahibini mobil cihazlar üzerinden de uyarmaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber alarm sistemleri mobil uygulamalar üzerinden yönetilebilmektedir.

Gaz Kaçağı Algılama Sistemi Faydaları Nelerdir?

Gaz kaçağı algılama sistemi gerek evde bulunmadığınız zamanlarda oluşacak gaz kaçaklarını belirleyerek sizi uyararak olası bir hayati tehlikenin oluşmasını engellediği gibi, evde bulunulan vakitlerde de can tehlikesi oluşmasını engellemektedir. Ev ve iş yerlerinde doğal gaz kullanılması halinde mutlaka gaz kaçağı algılama sistemi kullanmak gerekmektedir. İleride maddi manevi birçok kayıp oluşmasını engelleyen bu sistemler hanenizin güvenliğini sağlayacaktır.

Alarm Sistemleri Nedir?

Alarm sistemleri gaz kaçağı, yangın, su basması, hırsız alarmı gibi birçok farklı sensörden oluşmaktadır. Alarm sistemleri tek bir kontrol merkezinden ve kontrol panelinden yönetilebilmektedir. Olumsuz oluşan durumlarda kontrol paneli sensörler tarafından uyarılmaktadır. Kontrol paneli de otomatik olarak hane sahibi ile alarm sisteminin kontrol merkezini uyarır. Böylelikle eş zamanlı hem hane halkı bilgilendirilmiş olur hem de polis, itfaiye ya da ambulans gibi acil durum merkezleri bilgilendirilerek adrese iletilir.

Gaz Algılama Sistemlerini Kime Taktırmalıyız?

Gaz algılama sistemleri ile beraber bütün alarm sistemlerini kaliteli işçilik ile beraber çalışan kişilere yaptırmak büyük ehemmiyet arz etmektedir. Aksi taktirde taktıracağınız güvenlik sistemi sizi yarı yolda bırakacaktır. Firmamız uzman personeli ve deneyimli kadrosu ile beraber yıllardır güvenlik hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Firmamız gelişen teknolojiye ayak uydurarak en yeni gelişmeleri güvenlik alanında uygulamaya koymaktadır. Firmamız güvenlik sistemleri, alarm sistemleri, yangın alarm sistemleri, güç kaynağı ve network hizmetleri ve güvenlik geçiş kontrol sistemleri gibi sistemler satış, kurulum ve hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda firmamız network alanında fiber sonlandırma işlemleri de gerçekleştirmektedir.

Fiber Sonlandırma Nedir?

Fiber sonlandırma işlemi son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber ortaya çıkan ve network sistemlerinde olmazsa olmaz bir hale gelen bir teknolojik işlemdir. Bu işlem ile saç telinden ince olan fiber kabloları uçtan uça bir biri ile birleştirilmektedir. Bu işlem uzman ekiplerce doğru ekipmanlar kullanılarak ve hatasız olarak gerçekleştirilmelidir.

Bu işlem uzman ekiplerce gerçekleştirilmediği taktirde networkte aksaklıklar yada performans düşüklükleri meydana gelebilecektir. Fiber optik iletim network sistemlerinde mesafeler kilometrelerce uzaması sebebi ile özellikle ek yerleri titizlikle yapılmaktadır. Bu sebeple de sinyal kaybı en aza indirilecek şekilde bağlantılar gerçekleştirilmelidir. Çünkü fiber optik ağlar tamamen kablo sistemi oluşturularak yapılmaktadır.

Hatay – Antakya – İskenderun olmak üzere Akdeniz’in birçok bölgesinde hizmet veren Siber Güvenlik firması uzmanları tarafından yazılan Alarm Sistemleri yazısına blogumuz üzerinden erişebilirsiniz.

Ara
Haritada Gör