Ev güvenliği son dönemlerde oldukça sıklıkla rastlanılan hırsızlık olaylarının ve doğal afetlerden evin ve can güvenliğinin korunması için gerekli olan bir sistemsel bütündür. Ev güvenliği hakkında kulaktan dolma pek çok yanlış bilgi bulunmakla beraber güvenlik konusunda Hatay, İskenderun’da hizmet vermekte olan firmamız bu yanlış bilgilerin yanı sıra doğru bir şekilde hizmet alabilmeniz için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Ev güvenliği hususunda alabileceğiniz en iyi hizmeti firmamız size vermektedir.

1. Hırsızlar Sadece Maddi Değerdeki Eşyaları Çalar

Ev güvenliğinin birincil önceliği olan hırsızlara karşı koruma durumunda kulaktan dolma bilgilerden bir tanesi hırsızların sadece maddi değerdeki eşyaları çaldığıdır. Her ne kadar dışarıdan bakıldığı zaman genel bir yargı olsa da hırsızların çoğu zaman size ait olan pasaport, kimlik, çek defteri ve manevi değeri olan eşyalarınızı çaldıkları de bilinmektedir. Yakın zamanda fiber sonlandırma işlemlerine başlayacak olan firmamız bu yanlış yargının kırılması için ev güvenliği sistemlerinin bulunduğu bir hizmet seçeneğini müşterilerimize sunar.

2. Ev Hayvanları Güvenlik için Yeterlidir

Özellikle bahçeli evlerde oturan kişiler için hırsızlara karşı evcil hayvan almak ve güvende hissetmek durumu en çok bilinen yanlışlardan bir tanesidir. Her ne kadar dışarıdan gelecek olan tehlikeye karşı hazırlıklı ve uyarıcı rol üstlenseler de ev hayvanları tek başlarına bir evin korunması için yeterli gücü ve haberleşmeyi sağlamazlar. Hırsızların aksine evde hayvan olduğundan haberdar olmaları durumunda hayvana da zarar verme durumları söz konusu olur. Alarm sistemleri, firma güvenlik sistemleri, yangın alarm sistemleri gibi konularda hizmet veren firmamız ev güvenliği için de gerekli olan sistemi evinize kurmaktadır.

3. Değerli Eşyaları Kasada Saklamak Güvenlik için Yeterlidir

Değerli ve maddi ile manevi boyutunun yüksek olduğu eşyaların bir kasa içerisinde saklanması hırsızlardan bu eşyaları korumak için yeterli değildir. Gelişen teknoloji ile beraber kasa patlatma ve şifresini belirleyebilme gibi durumlar söz konusu olduğundan bir kasa ile güvenlik sağlama durumu en çok bilinen yanlışlar arasında yer alır. Bu yargının aksine evde bir kasa var ise hırsızların ilk hedefi o kasa olur.

4. Işık Açık Eve Hırsız Girmez

Ev güvenliği konusunda en çok bilinen yanlışlardan bir tanesi de bireyin evde olmadığı halde akşam saatleri ışığı açık bırakarak dışarı çıkmasıdır. Işığı açık olan bir evde birilerinin olduğu düşüncesi ile eve girmeyecek olan hırsız düşüncesi oldukça yanlış bir yargı olmakla beraber evde yaşayan kişileri gün içerisinde takip eden biri için giriş çıkış durumuna bakarak hırsızların evin dolu ya da boş olduğuna karar vermeleri oldukça kolaydır. Bu nedenle uzaktan alarm sistemini tetikleyecek ve sizi uyaracak bir güvenlik sistemine ihtiyaç duymanız kaçınılmaz olur.

5. Evde Biri Varken Hırsızlık Durumu Yaşanmaz

Genel yargılardan biri olarak evde gece saatlerinde biri varken hırsızlık olayının yaşanmayacağı durumu bir çok kişinin başına gelen bir durum olarak yargıyı yıkmaktadır. Özellikle gece saatlerinde yani ev içerisinde yaşayan kişilerin uyku saatinde eve giren hırsızlar değerli eşyaları kişiler farkında olmadan çalarlar. Bu nedenle kapı, pencere, balkon gibi alanlara kurulacak olan sistem ile her hangi bir dıştan zorlama yaşanması durumunda size uyarı verecek ve uykunuzdan uyanmanızı sağlayacak bir güvenlik sistemine ihtiyaç duyabilirsiniz. Polis tarafından tutulan kayıtlar doğrultusunda hırsızlık olaylarının %7’lik bir kısmının evde birileri varken yaşandığı tespit edilmiş ve ev güvenliğinin önemi kanıtlanmıştır.

Ev güvenliği ile ilgi Siber Güvenlik uzmanlarının diğer tavsiyeleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Ara
Haritada Gör