Ev alarm sistemleri gelişen teknoloji ile beraber sağladığı güvenlik önlemleri ile evinizin dış tehlikelere karşı korunmasını sağlamaktadır. Kullanım alanına göre çok farklı özelliklere ve etkilere sahip olabilir. Güvenlik sistemleri, yangın sistemleri gibi çok farklı alarm sistemleri mevcuttur. Kullanım alanına ve takılacak noktaya göre birçok özelliği kendi içerisinde değişiklik göstermektedir.

Kullanım Alanına Göre Kablolu ve Kablosuz Sistemler

Günümüzde gelişen teknoloji artık kablosuz alarm sistemlerini de mümkün kılmıştır. Kablosuz sistemler uygulamada daha pratik gibi görünse de kablolu sistemler daha sağlıklı çalışmaktadır. Aynı zaman da kablosuz sistemler daha maliyetli olarak satılmaktadır. Yine de uygulama sürecinde her zaman kablolu sistemler ilk seçenek iken kablo dönememesi halinde kablosuz sistemler tercih edilebilir. Kablolu sistemlerde de kurulum esnasında kablo ve işçilik maliyeti doğsa da işletmesi daha sağlıklı olan cihazlardır.

Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır

Alarm sistemleri temel olarak sensörlerden ve bir adet kontrol panelinden oluşmaktadır. Yangın, hareket, su basma sensörü gibi sensörler olumsuz durumu algılayarak tehlike sinyalini kontrol paneline iletir. Bu durumda kontrol paneli alarm vererek sesli, ışıklı ve ilgili birimleri uyaracak şekilde bir alarm sistemi devreye sokar. Bu alarm sistemi alarm şirketinin kontrol merkezine ulaşarak gerekli bilgileri iletir. Bu durumda itfaiye, polis ya da ambulans gibi gerekli yerler alarm merkezi tarafından uyarılarak en kısa sürede adrese yönlendirme yapılmaktadır.

Alarm Sistemi Kurulumu ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alarm sistemlerinin en kritik noktası kurulum aşamasıdır. Firmamız uzman personeli ve deneyimli teknik elemanları ile gerçekleştirdiği kurulumlar ile sorunsuz bir alarm sisteminin çalışmasını sağlayacaktır. Ucuz işçilik ve ucuz malzeme kullanan firmalarla çalışmanız ileride çok büyük pişmanlıklara sebep olabilmektedir.

Bir alarm sistemi taktırırken genel olarak dikkat etmeniz gerekenler bulunmaktadır. Bunlardan ilki mutlaka ucuz ürünlerden uzak durarak garantili ve markalı ürünler tercih etmenizdir. Alarm sisteminin kurulumunu yapacak firmanın deneyimli ve alanında uzman olmasına dikkat etmelisiniz. Alarm sistemini kuran ekibin mutlaka harici siren sabotaj özelliğinin kurulduğunu öğrenmeniz gerekir.

Aksi taktirde alarm sisteminiz kolaylıkla sabote edilerek hırsızlar tarafından hedef alınabilmektedir. Sistemi kuran firmadan mutlaka alarm bölgelerinin bulunduğu alanlar için liste istenmelidir. Bu listeler sayesinde herhangi bir alarm durumunda hangi numaralı sensörün uyarı verdiğinden sensörün konumu belirlenmektedir. Alarm sistemini kuran firma mutlaka 7 gün 24 saat ulaşılabilir bir firma olmalıdır.

Alarm Sistemi Taktırmalı mıyım?

Alarm sistemleri evinizin güvenliğini sağlamanın en mantıklı yoludur. Aksi taktirde herhangi bir şekilde evde olmadığınızda evinizi müdafaa etmenin bir yolu bulunmamaktadır. Bu sebeple kaliteli ve düzgün çalışacak bir alarm sistemi taktırmak önemlidir. Alarm sistemlerinde 2 farklı kurulum sistemi bulunmaktadır. Birisi alarm sisteminin satın alınarak kurulması, diğeri sistemin kiralayarak kurulması. İlkinde sistem size ait olarak sadece isteğe göre firmaya destek amacıyla ücret öderseniz. Diğerinde ise sistem firmaya ait olmalıdır ve sis firmaya sadece kiralama ücreti öder ve kira karşılığında firma ile sözleşme yaparsınız. Kiralama işlemi birçok yönden eksi avantajlı olmasından ötürü genellikle tavsiye edilmemektedir.

Hatay – İskenderun Bölgesinde Alarmı Kime Taktırmalıyım?

Firmamız uzun yıllardır alarm ve güvenlik sistemleri kurulumu yapmaktadır. Yangın alarmlı, alarm sistemleri, hırsız alarmı, geçiş kontrol ürünleri, güç kaynağı ve network ürünleri ve güvenlik ürünleri satışı gerçekleştirmektedir. Uzman teknik kadromuz profesyonel olarak çalışmakta ve ince işçilik ile alarm sistemlerinin ve güvenlik sistemlerinin kurulumu gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda son yıllarda gelişen teknoloji ile ön plana çıkan network ağlarının önemli ünitelerinden olan fiber sonlandırma işlemi de uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ara
Haritada Gör