Türksat üzerinden yayınları izleyebilmeniz için uydu alıcısı, çanak anten ve LNB ihtiyacını karşılamalısınız. Bun malzemeler bulunmadan izlemek istediğiniz yayınların görülmesi mümkün olmamaktadır ve anten ayarı doğru yapılmaz ise televizyona görüntü gelmez. Ülkemizde önceki dönemlerde analog sistem yaygın şekilde kullanılmaktaydı. Analog yayın ayarların da küçük sapmaların yaşanması televizyonun izlenmesi açısından bir soruna neden olmamaktadır. Sadece karlı havalar da televizyon izlemek sıkıntılı bir durum da olurdu.

Dijital Sistemler

Analog yayından dijital sisteme geçilmesi ise sinyal göndericinin doğrudan uyduya yönlenmesi gerekmektedir. Özellikle küçük sapmalar sinyaldeki kalitenin olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Bu nedenle anten ayarı yapılarak kuruluma biran önce geçilmesi gerekmektedir. Güzel bir yayının sağlanması uzman ekipler sayesinde gerçekleşmektedir. Arzu ederseniz İskenderun ve Hatay da bulunan merkezlerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Çanak Anten Ayarı Nasıl Ayarlanır?

İlk olarak ayarı sağlamak için televizyonun önemli olan bağlantılarının yapılması sağlanmalıdır. Bu sistemin yapılması için çanak antene LNB cihazının bağlanmasını gerekmektedir. Kablo yardımıyla iki cihazın bağlaması sağlanmalıdır. Kablonun kaliteli olması sinyalin daha iyi bir şekilde alınmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebeple daha iyi görüntü izleyebilmek için kaliteli bir kablo kullanmanız önerilmektedir. Bağlantının hemen ardından elektrik bağlantıları yapılarak cihazların çalışmasını sağlayınız.

Çanak anten ayarı sol-sağ ve aşağı-yukarı olarak yapılmalıdır. Bu nedenle anteniniz iyi bir şekilde kontrol edebileceğiniz bir yerde bulundurmalısınız. TV ekranı üzerinde sinyal seviyelerini gördükçe çanak anteni hareket ettirmeye devam etmelisiniz. Ekranda eğer sinyal yüksek olarak görülüyorsa çanak antenin vidalarını sıkarak sinyal, kontrol altına almalısınız. Daha sonra LNB ayarlarını yapılandırmak için harekete geçmelisiniz. Sağa ve sola cihazı hareket ettirerek yüksek sinyale ulaşınca vidaları sıkmalısınız. Böylelikle sinyal konusundaki sorunu tamamen çözmüş olacaksınız.

Uzman Ekip

Eğer işlemleri yapmakta zorluk yaşıyorsanız ve gerçekten ilgi alanınıza pek girmiyorsa zahmete girmeden doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekip bilgisi sayesinde çanak anten konusunda her daim sizin yanınızda olmaktayız. Kaliteli uydu yayını için doğru çanak anten seçimi yapılması gerekmektedir. Özellikle kişiler konu hakkında fazla bilgiye sahip olmadığından dolayı zemin için uygunsuz çanak anten seçimi yapabilmektedir. Bir süre sonra hava koşullarından dolayı çanak anten konusunda kötü haber alması söz konusu olurken, bu durum aynı zaman da maddi problemler ortaya çıkarmaktadır.

Çanak Anten Seçimi

Çanak anten seçimi yaparken anten yerinin hesabının doğru şekilde yapılması lazımdır. Eğer çanak balkona konulacaksa çok geniş çanaklar seçilebilir. Eğer çatı için düşünülüyorsa küçük yapıdaki çanakların tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Balkonlarda kullanılan çanaklar 70 cm, çatılardaki antenlerin boyutu en fazla 100 cm olmalıdır. Özellikle çatı için seçilen çanaklar 80 cm olması gerekmektedir. Bu noktalara dikkat edildiği sürece çanak anten için doğru bir seçim yapılabilmektedir. Bu nedenle iyi bir araştırmadan sonra ürünün alınması daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Kanal Düzenleme ve Silme İşlemleri

Kanal düzenleme işlemi için kumandanızdan ayarlar tuşuna basmalısınız. Ardından uydu ve dijital kısmına girin. Kanal düzenle kısmına girin. Taşımak istediğiniz kanalın üstüne gelip taşıma tuşuna basın. Sonra olmasını istediğiniz yere gidip ok tuşuna basın. Kanalları toplu olarak taşımak mümkün olmamaktadır. Bu yüzden kanalları taşımak tek tek uğraşmak zorundasınız ama bu uğraşın sonunda rahat edeceksiniz.

O yüzden işlemleri tek tek uygulamaya devam etmelisiniz. Kanal listenizi taşırken, izlemediğiniz ya da içeriğini beğenmediğiniz kanalları bulduysanız bazı işlemleri yaparak beğenmediğiniz kanalları silebilirsiniz. Kanal Silme işlemi için, kumandanızın ayarlar tuşuna basınız, uydu ve dijital kısma giriniz. Kanal düzenle kısmına giriniz, silmek istediğiniz kanalları seçiniz. Kumandadan kanal silme tuşuna basınız. Kanalları silmek istiyorsanız, size soru sorulacaktır. Onaylıyorsanız ok tuşuna bastıktan sonra tüm kanallar silinecektir. Bu yazılan tüm hizmetleri ve daha birçok hizmetimizden yararlanmak isterseniz Hatay ve İskenderun’daki siber güvenlik firmalarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Siber Güvenlik ailesi olarak sizler için sunduğumuz diğer tüm Televizyon Sistemleri hizmetleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Ara
Haritada Gör