İnsanlar toplu yaşam şekline geçtikten ve şehirleşme hızla artmaya başladıktan sonra bazı sistemlerin ortak kullanılması zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Şehirlerde çok katlı binalar yapıldıktan sonra görüntü kirliliğini önlemek ve TV yayınlarını daha sağlıklı alabilmek için merkezi uydu anten sistemleri kurulmaya başlanmıştır. Merkezi uydu sistemi, çok daireli binalarda, dijital, HD uydu yayınlarından binada bulunan herkesin faydalanabilmesi için genelde binanın en üstüne kurulan bir merkezden ve bu merkezden tüm dairelere TV yayınlarını dağıtan sistemdir.

Hatay İskenderun bölgesinde firmamız tüm binalar uydu sistemlerini bina kapasitesine uygun şekilde kurmaktadır. Binalar için merkezi uydu sistemleri olmazsa olmaz durumuna gelmiştir. Dairenize taşındığınızda anten kurulumu ile uğraşmaz kablonuzu bağlar ve uydu alıcısı ayarlarını yapmanız yeterlidir.

Merkezi Uydu Ekipmanları

Merkezi uydu kurulumlarında kaliteli ürünleri kullanmaya dikkat ediyoruz. Kullanılan ekipmanlar arasında, çanak anten, santral Lnb, TV uydu kablosu, uydu santrali, sat priz bulunmaktadır. çanak antenler değişik çap ve boyutlarda olabilir. Uydudan gelen dalgaları Lnb cihazına aktaran parçalardır. Kullanım yerine göre farklı modelleri vardır. Lnb, gelen verici dalgaları alarak uydu santraline kablo vasıtasıyla ileten parçadır. Uydu kablosu sinyalleri taşıma görevini yapan özel kablodur. Kablo kalitesi ve bağlantısı sinyal gücünü etkileyecektir. Uydu santrali gelen sinyalleri toplayan ve dairelere dağıtan ekipmandır. Sat priz dairede kablonun bağlantısının yapıldığı yerdir. Buradan televizyonunuza anten kablosu çekebilirsiniz.

Kanal Ayarlama

Merkezi uydu sisteminde kanal ayarlama ile bireysel uydu kullanımında yapılan kanal ayarlama işlemleri farklıdır. Hatay İskenderun bölgesinde vermiş olduğumuz hizmetlerimizde servislerimiz kurulum türüne göre televizyonunuz her türlü uydu yayın ayarlarını yapmaktadır. Merkezi uydu sistemlerinde Diseqc ayarlarının yapılması gerekir. Diseqc ayarı yapılmadan uydu santralinden uydu alıcısına sinyal gelmez ve hiçbir kanalı göremezsiniz. Bu ayarlar uydu alıcısı ya da televizyon ayar menüsünden anten ayarlarının yapılmasıdır.

Diseqc Ayarı

Merkezi uydu sisteminden televizyon uydu alıcınıza gelen sinyalleri doğru algılayabilmek ve kanalların gösterilmesini sağlayabilmek için bu ayarların yapılması gerekir. Uydu alıcılarında portlar bulunur. Birinci port diseqc 1 ya da Türksat uydu yayınlarının alınmasını sağlayacak şekilde ayarlanmıştır. Sorun olursa farklı portları kullanarak deneyebilirsiniz. Servis elemanlarımız tüm ayarları yaparak size çalışır olarak teslim edecektir.

HD Çanak Anten

Seyretmiş olduğumuz televizyon yayınlarının görüntü kalitesinin yüksek olması için bazı yayınlar HD kalitesinde yapılmaktadır. Ancak sizin evinizde bu yayınları HD kalitesine izleyebilmeniz için kullanmış olduğunuz antenin HD çanak anten olması gerekir. Son zamanlarda tüm kanallar HD yayınına geçmeye başlamıştır. Normal anten kullandığınızda da tüm yayınları alırsınız ve kanalları televizyonunuzda görebilirsiniz.

Ancak görüntü kalitesi düşük olur. HD çanak anten tüm yayınları daha kaliteli olarak izleyebilirsiniz. Firmamız sizlere ilk HD çanak anteni tavsiye etmektedir. Merkezi uydu kurulumlarında en iyi ürünlerin kullanılmasını teklif ederiz. Teknoloji geliştikçe kanal sayısı artmakta ve görüntü kaliteleri yükselmektedir. En iyi görüntü özellikleri ile televizyon seyredebilmeniz için kaliteli ürün kullanmalı ve yeni sistemleri seçmelisiniz.

Kamera Sistemleri

İskenderun bölgesinde vermiş olduğumuz hizmetlerimizde merkezi uydu sistemleri kurulumlarında binaların güvenlik kamera sistemlerinin uydu sistemine entegre edilebilecek şekilde montajını yapmaktayız. Teknik servislerimiz sisteme entegresi kolay küçük cihazları kullanarak hızlı veri aktarım ve hd yayın kalitesinde yayın izlemenizi sağlamaktadır. Evinizde kullanmış olduğunuz televizyonunuzun özelliklerine göre tüm yayınları takip etme şansınız bulunmaktadır. merkezi uydu sistemlerini kamera sistemlerine uygun şekilde kurmakta ve güvenlik kamera görüntülerini televizyonunuzda bir kanal üzerinde istediğiniz zaman izleme imkanını sizlere sunuyoruz.

Ara
Haritada Gör