Alarm sistemleri ev, ofis ve maddi varlıkların çok olduğu banka, kuyumcu gibi alanlarda bulundurulması gereken, hırsızlığa karşı önlem alınması konusunda oldukça önemli bir koruyucu sistem olarak bilinmektedir. Türkiye’de 2 saniyede bir hırsızlık olaylarına rastlayabilmek mümkün olurken genellikle bu girişimler evlerde, maddi varlıkların korunduğu kasalarda, bankalarda, ofislerde ve kuyumcularda meydana gelmektedir. Alarm sistemleri ve önemi konusunda bilgi sahibi olabilmek ve bu konuda kaliteli bir hizmet alabilmek için Siber Güvenlik şirketindeki alarm sistemlerinden uygun olan satın alınabilir. İskenderun bölgesinde güvenlik önlemleri konusunda oldukça faydalı bir şekilde çalışan firmaya web sitesi üzerinden erişim sağlanabilir.

Alarm Sistemleri

Alarm sistemlerinin satın alımı durumunda bakımının yaptırılması, kaydın sürekli olarak alınması, kapsamlı bir şekilde planlama yapma ve bu planı uygulama gibi işlemler hırsızlara caydırıcı bir etki yapmaktadır. Olası bir hırsızlık durumuna karşı önlem alabilmek için gerekli olan ve bu konuda kaliteli bir hizmet alımı sağlayabilmek için alarm sistemleri içerisinde alanında uzman olan bir ekiple çalışan firmaların tercih edilmesi gerekir. Alarm sistemlerinin kurulumu, bakımı, izlenmesi gibi birçok etki üzerinden hırsızlığa karşı önlem alabilmek mümkün olur. Evde korunma sağlamak özellikle can kaybının yaşanmasının önüne geçmektedir. Maddi değerlerin yer aldığı banka ve kuyumcu gibi işletmelerde de üst düzey güvenlik önlemleri alınabilir.

Alarm Sisteminde Tespiti Gereken Durumlar

Alarm sistemi taktırılırken tespiti gereken durumlar içerisinde;

  • Takılacak olan sistemin risk bölgesinde yer alması halinde caydırıcılığı arttırmak adına harici siren seslerinin kullanımı
  • Sistem akülerinin minimum 2 yılda bir değiştirilmesi
  • Tehdidi oluşturabilecek olan yerlerin tespiti ile bu yere uygun olan detektörün seçilmesi
  • Alarm sistemi planlanırken alanında uzman olan bir firmadan risk analizi yaptırımı
  • Sirenlerin sabotaja karşı korumalı olması
  • Elektrik kesintilerinin yaşanması halinde sistemin minimum 12 saatlik bir süre ile çalışmasını devam ettirecek akünün sürekli hazır bulunması gibi seçenekler yer alır. Alarm sistemleri bireyin ya da mekanın devamlı olarak güvenliğini sağlayıcı şekilde kurulmalıdır.

Alarm Sisteminde Kamera Önemi

Özellikle risk bölgesinde yer alan kişiler için kullanılacak olan kameralar oldukça önemlidir. Bir bölgenin hırsızlığa çok elverişli olması, karanlık bir alanda kalması, tenha bir bölgede bulunması hırsızların cesaretini pekiştirmektedir. Bu nedenle risk bölgesinde bulunan ev, ofis gibi yerlerde kullanılacak olan kamera sisteminin de doğru bir şekilde seçilmesi gerekir. Bu konuda hizmet veren firma içerisinde kutu kameralar, IP kameralar, doma kameralar gibi birçok seçenek bulunur. Alanında uzman olan bir ekibin bölgede risk analizi yapması halinde kamera tercihini kendileri yapmaları güvenlik önleminin alınması için oldukça önemlidir. Alarm sistemleri esnasında kullanılacak olan kameranın iyi bir bakış açısında ve netliğe sahip olması gerekir.

Alarm Sistemlerinin Önemi

Günlük hayatta dışarıdan gelebilecek pek çok tehlikeye karşı savunmasız olan insanın evinde ya da ofisinde meydana gelebilecek olan zararları minimuma indirmek istemesi oldukça olağan bir davranış biçimidir. Gasp, soygun, hırsızlık ve terör olayları git gide arttığı bir dünya içerisinde kişinin kendi can güvenliğini sağlayabilmek için alarm sistemlerine başvurduğu görülür. İş yerlerinde ve evlerde meydana gelebilecek hırsızlık olaylarının can kaybı ile sonuçlandığı birçok vaka düşünülürse alarm sistemlerinin önemini anlamak için yeterli bir sebep sayılabilmektedir. Alarm sistemleri konusunda pek çok markaya ait olan ürünleri satın alabilmek mümkün olurken bu konuda uzman bir hizmet veren firmanın tercih edilmesi gerekir.

Alarm Sistemlerinin Kurulumu

Alarm sistemlerinin kullanımının verimli bir şekilde yapılabilmesi için kamera kurulumunun ve alarm bağlantı ayarlarının iyi bir şekilde yapılması gerekir. Kameranın görme açısının sabitli olduğu modellerde geniş bir açıya sahip olan kameraların tercihi ve kurulumu yapılmalıdır. 360 derecelik ya da 180 derecelik dönme açısına sahip olan kamera modelleri için ise kurulumun uygun bir yere yapılması gerekir. Bu işlem için alanında uzman olan bir ekip ile çalışmak gerekmektedir. Kör bir noktanın kalmaması için gerekli olan kurulum işlemi detaylı bir şekilde yapacak olan teknik ekibin alarm sistemi ile bağlantısını düzgün bir şekilde kurması gerekecektir. Alarm sistemleri içerisinde kurulum işlemi verimi tam alabilmek için önem arz eder.

Ara
Haritada Gör